Правда і міфи про валеріану

1. Валеріану ще називають котячою м'ятою. Міф! Загальновідомо, що кішки «балдіють» від валеріанки, тому що за хімічною структурою ефірні масла валеріани нагадують феромони, що містяться в сечі статевозрілого кота. Але цей факт не робить валеріану котячою м'ятою. Це зовсім інша трава, яка викликає у котів, включаючи дуже великих котів – тигрів, левів – ейфорію з подальшим «похміллям», як, втім, і валеріана.

2. Валеріана шкідлива людині – подивіться, що вона робить з котами. Міф! Валеріана діє на людину і тварин абсолютно по-різному. Валеріана як лікарська рослина відома людям дуже давно. Авіценна вважав, що вона зміцнює мозок, Пліній відносив валеріану до засобів, що збуджують діяльність головного мозку, Діоскорид стверджував, що валеріана здатна керувати думками. Сьогодні існують лікарські препарати на основі екстракту валеріани.

3. Від валеріанки спиш. Міф! Щоб отримати снодійний ефект, приймаючи екстракт валеріани, потрібно з'їсти 3 грами! Для порівняння: в одній таблетці зазвичай міститься валеріани в 100 разів менше. Так що при безсонні ефект валеріани в звичних дозах слабенький.

4. Валеріана заспокоює. ПРАВДА! Численні клінічні (з участю людей) і доклінічні дослідження на тваринах довели наявність стресозменшуючого і заспокійливого ефекту стандартизованого екстракту валеріани.

5. Валеріана має протитривожну дію. ПРАВДА! Є багато досліджень, у яких порівнювався протитривожний (по-науковому: анксіолітичний) ефект екстракту валеріани з протитривожним ефектом сильних синтетичних транквілізаторів в ситуаціях підвищеної тривожності для людини, наприклад, під час очікування видалення зубів або інших медичних маніпуляцій. Так ось, стандартизований екстракт валеріани можна порівняти з транквілізаторами за ефективністю, при цьому валеріана викликає істотно менше побічних реакцій.

6. Стандартизований екстракт валеріани більш ефективний в комплексі з іншими рослинними екстрактами. ПРАВДА! Персен® Форте – лікарський препарат від тривоги і стресу, який містить три рослинних екстракти – валеріани, м'яти і меліси, – які підсилюють дію один одного. При цьому добова доза екстракту валеріани - 350 мг. Згідно з науковими даними, добова доза понад 300 мг забезпечує протитривожний ефект. І завдяки саме цьому протитривожному ефекту Персен® Форте полегшує засинання, не впливаючи на тривалість сну і не викликаючи денну сонливість. Завдяки комплексному складу Персен® Форте допомагає впоратися з тривогою, стресом, головним болем напруги і проблемами із засинанням, не викликаючи зайвого гальмування або збудження.

Ознайомитися з інструкцією для медичного застосування європейського лікарського препарату Персен® Форте тут

За більш детальною інформацією щодо складу та ефекту лікарських рослин перейдіть по вказаному нижче посиланню
https://www.pharmencyclopedia.com.ua/Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров’я

Є протипоказання. Перед застосуванням ознайомтеся з зареєстрованою инструкцією для медичного застосування та проконсультуйтеся з лікарем.
Реклама лікарського засобу Персен® Форте (Р.П. №UA/2838/02/01 від 18.02.2015)

Товариство з обмеженою відповідальністю «Алвоген Україна» Україна, 02660, м. Київ, Броварський проспект 5И Тел.: 044 517 75 00, 044 517 18 08, 044 517 23 29

x